Jiaxing BEIHUA polimer ADDITVES CO., LTD.

JXBHgran Vulcanization Accelerators Masterbatch MBTS (MD) -75

Përshkrim i shkurtër:

HTB1YUFLoASWBuNjSszdq6zeSpXaE


 • FOB Çmimi: US $ 0.75 - 6.5 / kilogramë
 • Min.urdhër Sasia: 5000 Kilogram / kilogramë
 • Furnizimi Aftësia: 5000 Kilogram / kilogramë për një javë
 • Detajet Paketimi: Për 25kg / kuti
 • Port: Ningbo Port
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Tipi i produktit:
  particles koloidale Vulcanization përshpejtues
  Dukje:
  particles bezhë
  dendësia:
  Rreth 1.27g / cm3
  paketimi:
  25 kg / kuti
  CAS Numri:
  120-78-5
  Aplikacion: 
  Shkel, Hose, Brez transportues, thembra
  Koha mostër:
  3-5 ditë
  Koha e dërgimit:
  45-65days
  Përbërja  : 75% dibenzothiazyl disulfide
  25% zgarë dhe ndihma shpërndarë

  Dukje  : grimcat Beige

  Dendësia  : Rreth 1.27 g / cm 3

  Ash : ≤7% 

  Funksion  : JXBHgran MBTS-75 është një përshpejtues i gjithanshëm kuazi-Overspeed Transmetimeve me siguri të mirë të procesit që mund të përdoret vetëm ose në kombinim me përshpejtuesit e tjera. Me përshpejtues aktivizohet ditiokarbamatit dhe mund të parandaluar djegë. Në përpunimin gome CR dhe shërimin në vonesë. JXBHgran MBTS-75 përmirëson sigurinë e përpunimit, kur përdoret në kombinim me përshpejtues. Vulcanizate përdorur JXBHgran MBTS-75 ka të mirë rezistencë plakjes ngrohjes. 

  Dozimit  : NR: 1,2-2,2 PHR me 2.0-3.0 PHR nga squfuri.
  NBR: 1,2-2,2 PHR me 0,2-2,0 PHR nga squfuri.
  SBR: 1,2-3,3 PHR kombinuar me 1.0-3.0 PHR e squfurit

  Aplikacion : Veçanërisht të përshtatshme për gome butyl, e përdorur kryesisht në prodhimin e gomave, butyl kamerdare, kasetë dhe ngrohjes-rezistente produkteve të gomës

  Paketa  : 25 kg në kuti kartoni me astar qese polietileni

  Storage  : kushtet e ftohtë dhe e thatë, periudha ruajtjen e një viti.

  Formula molekulare  : C14H8N2S4

  Pesha molekulare   : 332.50

  Numri CAS  : 120-78-5

  Teknike të treguesit:         

  Dukje: off-bardhë pluhur të verdhë apo të lehta
  pikën e shkrirjes së Parë: ≥170.0 ℃
  humbja Heating: ≤0.30%
  Ash: ≤0.30%
  Sieve mbetje 150 Pm: ≤ 0,10%
  Sieve mbetje 63 Pm: ≤ 0.50%

  gome natyrale dhe një shumëllojshmëri të gomës sintetike me përshpejtues, mund të prodhojë të sheshtë dhe të mesme me shpejtësi vulcanization, temperatura vulcanization është e lartë, nuk është një e rëndësishme post-efekt, jo shërimin e hershme, operacion i sigurt, të lehtë për të shpërndarë, nuk e ndotin, plakjen vulcanized gome . Ky produkt është përdorur shërimin vetëm ngadalshëm, zakonisht me thiuram klasës, ditiokarbamatet, aldehide, përshpejtues guanidin dhe përdorimin, është G-lloj neoprene shkëlqyer agjent anti-Scorch. Kryesisht përdoret në prodhimin e gomave, hoses, këpucë gome, kasetë dhe produktet e tjera industriale. Në neoprene gjithashtu mund të luajnë një plasticizer apo vonesë rol agjent.


 • Paraardhëse
 • Next:

 • Related Products

  
  WhatsApp Online Chat!