Jiaxing BEIHUA полимер ADDITVES CO., LTD.

JXBHgran вулканизација Accelerators masterbatch MBTS (DM) -75

Краток опис:

HTB1YUFLoASWBuNjSszdq6zeSpXaE


 • ФОБ Цена: САД $ 0.75 - 6.5 / кг
 • Мин.нарачката Количина: 5000 Килограм / кг
 • Набавка Способност: 5000 Килограм / кг неделно
 • Пакување Детали: За 25 кг / кутија
 • Порт: Ningbo пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тип на производ:
  Вулканизација педалот за гас колоидно честички
  изглед:
  Бежи честички
  густина:
  За 1.27g / cm3
  пакување:
  25 kg / кутија
  CAS број:
  120-78-5
  примена: 
  Шарите, црева, Транспортни Појас, стапала
  Примерок Време:
  3-5 дена
  Време на испорака:
  45-65days
  Состав  : 75% dibenzothiazyl дисулфид
  25% носач и растурање помош

  Изглед  : Бежи честички

  Густина  : околу 1.27 g / cm 3

  Пепел : ≤7% 

  Функција  : JXBHgran MBTS-75 е хармоничен квази-прекумерна брзина за гас со добра безбедност процес кој може да се користи самостојно или во комбинација со други акцелератори. Со активираниот dithiocarbamate гас и може да се спречи Лудо возење. Во обработката на CR гума и лекување во задоцнување. JXBHgran MBTS-75 ја подобрува безбедноста обработка кога се користи во комбинација со гас. На vulcanizate користење JXBHgran MBTS-75 има добра отпорност на топлина стареење. 

  Дозирање  : NR: 1,2-2,2 PHR со 2,0-3,0 PHR на сулфур.
  NBR: 1,2-2,2 PHR со 0,2-2,0 PHR на сулфур.
  СДР: 1,2-3,3 PHR во комбинација со 1,0-3,0 PHR на сулфур

  апликација : Особено погоден за бутил-каучук, главно се користи во производството на гуми, бутил внатрешна цевка, лента и отпорни на топлина гумени производи

  Пакување  : 25 кг во картонска кутија со полиетиленска кеса лагер

  Складирање  : Кул и суви услови, периодот на складирање од една година.

  Молекуларна формула  : C14H8N2S4

  Молекуларна тежина   : 332,50

  CAS број  : 120-78-5

  Технички индикатори:         

  Изглед: off-бела или светло жолта прав
  Прва точка на топење: ≥170.0 ℃
  губење на греење: ≤0.30%
  Пепел: ≤0.30%
  сито остатоци 150 mm: ≤ 0,10%
  сито остатоци од 63 микрони: ≤ 0.50%

  Природна гума и различни синтетички каучук со педалот за гас, може да произведе рамен и средни вулканизација брзина, температура вулканизација е висока, има значителен пост-ефект, не рано лекување, сигурна работа, лесно да ги растера, не ја загадуваат, вулканизирана гума стареење . Овој производ се користи сам бавно лекување, обично со thiuram класа, dithiocarbamates, алдехиди, гванидин на педалот за гас и употреба, е Г-тип неопренови одлична анти-изгореа агент. Главно се користи во производството на гуми, црева, гумени чевли, ленти и други индустриски производи. Во неопренови, исто така, може да игра улога на агент пластификатор или одлагање.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  
  WhatsApp Онлајн Chat!