Jiaxing BEIHUA полимер ADDITVES CO., LTD.

Професионална производител на пред-дисперзирани masterbatch производи.

Нашата фабрика се наоѓа во Jiashan Zheshang Наука и технологија парк.
Научи повеќе
 • животната средина

  животната средина

  Употребата на гумени адитиви пред-дисперзирани masterbatch да го замени обичните помагала прав обработка гума, може да се намали и да ги елиминираат хемиски чад и прашина летање.
 • За заштеда на енергија

  За заштеда на енергија

  Подобрување на дисперзија ефект и обработка на ефикасноста, подобрување на квалитетот на производот, лесен за користење, намалување на температурата на мешање, лесно складирање и автоматско мерење
 • одличен дисперзија

  одличен дисперзија

  Подобрување на дисперзија се намали времето на дисперзија и да ги задоволат барањата на модерниот гумени ниска температура континуирано мешање

за нас

Jiaxing Beihua Полимер Помошни копродукции, Ltd  was established in 2010 with a registered capital of 73.155 million yuan. It is a high-tech enterprise specializing in the production of various pre-dispersed masterbatch. The company is located in Jiashan Zheshang Science and Technology…

 • 北 化 на

WhatsApp Онлајн Chat!